605 139 221

Jeśli zależy nam na zakupie wysokiej jakości kaszy, otrębów i innych produktów, które wytwarzane są w młynach lub na liniach produkcyjnych, to zdecydowanie lepiej znaleźć w swojej okolicy prawdziwy młyn, w którym zaopatrzymy się w najlepsze i najsmaczniejsze produkty. Niezwykle istotny będzie tu fakt, że zarówno mąka, jak i inne elementy oferty wytwarzane są naturalnie. Produkcja kaszy również wymaga odpowiedniej wiedzy i warunków, aby mogła smakować i służyć zdrowiu konsumentów. Co istotne jest to najczęściej dodatek do naszych posiłków, który daje nam energię, gdyż zawiera dobre węglowodany, a dodatkowo porządną dawkę błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne.

Kasze i otręby z młyna

Produkty zbożowe zdecydowanie najlepiej jest kupować w młynie. Producent kasz z pewności kusi nas ze sklepowych półek kolorowymi opakowaniami, jednak warto mieć świadomość tego co się je i co podaje się swoim bliskim. Dlatego zdecydowanie najlepszą opcją jest znalezienie młyna i kupowanie zdrowych i naturalnych produktów, które podawane od małego pozwolą również na wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Czy warto jeść kasze i otręby?

Otręby zbożowe to produkt z dużą dawką błonnika pokarmowego, nadaje się jako dodatek do chleba, jogurtu czy koktajlu. Z pewnością wzbogaci smak, ale również pomoże naszym procesom trawiennym. Podobnie kasze, które zapewniają nam energię, a jednocześnie zawierają dużą dawkę błonnikaZ pewnością są to produkty warte naszej uwagi, takie, które powinny znajdować miejsce na naszych talerzach. Warto jednak kupować bezpośrednio od producenta –  z młyna.

Zdrowe jedzenie wcale nie musi być niesmaczne i jałowe. Dawniej stosowano bardziej naturalne przyprawy i jedzenie było smaczne. Podobnie chleb w niektórych sklepach lista jego składników jest niewiarygodnie długa, a przecież wystarczy woda i mąka, no i oczywiście zakwas lub drożdże. Wszelkie dodatkowe składniki są nam zbędne. Sięgajmy więc po to co naturalne w rozważny sposób, czytajmy etykiety produktów i w miarę możliwości kupujmy produkty z wiarygodnych i naturalnych źródeł. Obecnie w dobie internetu wydaje się to być niewiarygodnie proste, gdyż zdrowa żywność może szybko dotrzeć do nas z gospodarstw w naszym regionie i nie musimy nawet wychodzić do sklepu. To wygoda, oszczędność czasu, ale i zdrowia oraz pieniędzy. Warto to rozważyć.